Home   About 3T   Find Us   Sponsors    

Vancouver

Ultimate Threat Solo Challenge 2010

Intermediate Overall Ultimate Threat
Cayra Tansey, Creative Roots (Smithers, BC)

Intermediate Solo Category
Matthew Stanley, Affinity Dance (Surrey, BC)

Intermediate Interview Category
Chanel Stovern, Affinity Dance (Surrey, BC)

Intermediate Audition Category
Jenna Gauthier, Affinity Dance (Surrey, BC)

Senior 13-15 Years

Senior Overall Ultimate Threat
Sydney Carlson, The Dance Factory (Calgary, AB)

Senior Solo Category
Samantha Sadler, The Dancelab Studios (Coquitlam, BC)

Senior Interview Category
Kiana Smith, Independent (Nanoose Bay, BC)

Senior Audition Category
Desi Manning, Affinity Dance (Surrey, BC)

Senior 16+ Years

Senior Overall Ultimate Threat
Regan Calicetto, Candance Studio (Mission, BC)

Senior Solo Category
Kali Grinder, Independent (Las Vegas, NV)

Senior Interview Category
Kelli Wheatley, Independent (North Vancouver, BC)

Senior Audition Category
Justine Gera, Peggy Peat Dance Academy (Maple Ridge, BC)

Scholarships 2010

Junior Definite Threat
Emma Boutilier, Project Dance (Chilliwack, BC)

Junior runner-up
Zack Preece, Studioone Dance Centre (Aldergrove, BC)

Junior runner-up
Josh Phillips, Project Dance (Chilliwack, BC)

Intermediate Definite Threat
Chanel Stovern, Affinity Dance (Surrey, BC)

Intermediate runner-up
Jenna Gauthier, Affinity Dance (Surrey, BC)

Intermediate runner-up
Rachael Withers, Pro Arte (North Vancouver, BC)

Senior Definite Threat
Justine Gera, Peggy Peat School Of Dance (Maple Ridge, BC)

Senior runner-up
Aimee Payne, Peggy Peat School Of Dance (Maple Ridge, BC)

Senior runner-up
Regan Calicetto, Can Dance Studios (Mission, BC)

Randolph Academy
Justine Gera, Peggy Peat School Of Dance (Maple Ridge, BC)

Single convention
Sydney Abrams
Kylie Doobenen, Independent (Surrey, BC)
Karrington Douglas, The Dance Gallery (Kamloops, BC)
Kyera Fedoruk, Dance Images (Chilliwack, BC)
Danielle Fernandes, Flora Pigeau Dance Academy (Surrey, BC)
Carmen Gans, Karen Clark Dance Studio (Victoria, BC)
Emma Horsely
Maverick Kilbride, Independent (Richmond, BC)
Ben Ritter, Independent (Vancouver, BC)
Salma Tran, Studioone Dance Centre (Aldergrove, BC)
Kimberly Truong, Independent (Prince Rupert, BC)
Kelli Wheatley, Independent (North Vancouver, BC)
Joelle Young, Affinity Dance (Surrey, BC)