Home   About 3T   Find Us   Sponsors    

EXCITED TO SEE YOU IN 2017- WELCOME EDMONTON!

2017 TOUR
REGISTRATION OPENS SEPT 1 

Calgary October 21-22

Winnipeg November 4- 5

Edmonton November 11-13

Saskatoon November 18-19

Vancouver November 25-26

 

JOIN OUR
MAILING LIST

VISIT US
ON FACEBOOK

Saskatoon

Future Threats 2011

Judge's Choice
Party Girl, Unity School Of Dance

Judge's Choice
Breathe Me, Dance Ink

Judge's Choice
Nasty Boyz, The Dance Connection

Ultimate Threat Solo Challenge 2011

Intermediate Overall Ultimate Threat
Kyra Harris, Martin School Of Dance

Intermediate Solo Category
Dawson Keller, DK Dance Visions

Intermediate Interview Category
Alexa Kupchyk, Independent

Intermediate Audition Category
Jonathan Cestnick, Generation Dance

Senior Overall Ultimate Threat
Jaimie Ashworth, Danzmode Productions

Senior Solo Category
Samantha Sniher, The Dance Factory

Senior Interview Category
Kayla Ireland, Dance Ink

Senior Audition Category
Kayleigh Shikanai, Martin School Of Dance

Scholarships 2011

Junior Definite Threat
Jacy Lloyd, Unity School Of Dance

Junior runner-up
Mckenna Sherstabitoff, Dance Innovations

Junior runner-up
Sarah Wassill, Nipawin School Of Dance

Intermediate Definite Threat
Paige Buckberger, Sitter School Of Dance

Intermediate runner-up
Jonathan Cestnick, Generation Dance

Intermediate runner-up
Kyra Harris, Martin School Of Dance

Senior Definite Threat
Samantha Sniher, The Dance Factory

Senior runner-up
Kayla Ireland, Dance Ink

Senior runner-up
Kayleigh Shikanai, Martin School Of Dance

Randolph Academy
Samantha Sniher, The Dance Factory

Single convention
Maia Redenbach, Dance City
Kaitlin Giddings, DK Dance Visions
Cassandra Knisely, The Dance Connection
Kennedy Elder, La Danse
Nicole McMillan, Generation Dance
Madison Rajchyba, Independent
Mercedez Carlson, Melfort Dance Centre
Presli O'Donnell, Unity School Of Dance
Shae McLennan, Dance City
Jennaya Kreklewich, Dance Innovations
Cayla Ellis, Annette's School Of Dance