Home   About 3T   Find Us   Sponsors    

EXCITED TO SEE YOU IN 2017- WELCOME EDMONTON!

2017 TOUR
REGISTRATION OPENS SEPT 1 

Calgary October 21-22

Winnipeg November 4- 5

Edmonton November 11-13

Saskatoon November 18-19

Vancouver November 25-26

 

JOIN OUR
MAILING LIST

VISIT US
ON FACEBOOK

Hey Mama, Affinity Dance

Nothing Ever Happens, Creative Roots Performing Arts

A Babe & A Stud, Reach Student Dance Co.

True Colours, Karen Clark Dance Studio

Rachael Withers, Danzemode

Desiree Manning, Affinity Dance

Nicolas Ventura, Independent

Scholarships 2011

Dorie Konno Lazaroff, Jordan Gibbins, Melinda Sullivan, Justine Gera, Carolina Lancaster, Bradley Rapier, Tovaris Wilson, Edyta Sliwinska, Katie Baines, Sho Tyme, Kelly Konno

Vancouver

Future Threats 2011

Judge's Choice
Hey Mama, Affinity Dance

Judge's Choice
Nothing Ever Happens, Creative Roots Performing Arts

Judge's Choice
A Babe & A Stud, Reach Student Dance Co.

Judge's Choice
True Colours, Karen Clark Dance Studio

Ultimate Threat Solo Challenge 2011

Intermediate Overall Ultimate Threat
Rachael Withers, Danzemode

Intermediate Solo Category
Olyvia Olsen-Brooks, Peggy Peat School Of Dance

Intermediate Interview Category
Hanna Rickman, Independent

Intermediate Audition Category
Jenna Gauthier, Affinity Dance

Senior 13-15 Years

Senior Overall Ultimate Threat
Desiree Manning, Affinity Dance

Senior Solo Category
Emma Stewart, Peggy Peat School Of Dance

Senior Interview Category
Kylie Nuno, Dance Works Dance Centre

Senior Audition Category
Kristina Akester, The Dancelab Studios

Senior 16+ Years

Senior Overall Ultimate Threat
Nicolas Ventura, Independent

Senior Solo Category
Julia Eccleston, Independent

Senior Interview Category
Samantha Sadler, The Dancelab Studios

Senior Audition Category
Sierra Brewerton, Danzemode

Scholarships 2011

Junior Definite Threat
Kaytia Kostersky, Dance Innovations

Junior runner-up
Zoe Kortje, Pro Arte Centre

Junior runner-up
Kimberley Turnbull, Tri-City Dance Centre

Intermediate Definite Threat
Olyvia Olsen-Brooks, Peggy Peat School Of Dance

Intermediate runner-up
Natalie Smith, Defy Gravity Dance Co.

Intermediate runner-up
Trinity Inay, Independent

Senior Definite Threat
Taylor Murdoch, Tri-City Dance Centre

Senior runner-up
Desiree Manning, Affinity Dance

Senior runner-up
Sierra Brewerton, Danzmode

Randolph Academy
Taylor Murdoch, Tri-City

Single convention
Jennifer Chu, Independent
Kaitlyn Fernandes, Flora Pigeau Dance Academy
Zach Kostersky, Dance Innovations
Lexi McClelland, Affinity Dance
Oksana Barhatkov, Independent
Hannah Henney, The Source Dance Co.
Rebecca Gombar, Tri-City Dance Centre
Kenya Jordan, Flora Pigeau Dance Academy
Nicola Laurillard, Images Dance Studio